Może niektórym osobom wyda się to śmieszne, ale są takie osoby, które czytają książki po to, aby poradzić sobie z trudną rzeczywistością. Nie wszystko układa się po ich myśli, tak jak one/oni by sobie tego życzyły. Więc czytają książki. W wielu propozycjach literackich (nie tylko w poradnikach psychologicznych) można znaleźć podpowiedź, cenną wskazówkę, dzięki czemu wszyscy wiedzą, którą ścieżką podążać, aby udało im się wyjść na prostą. Wielu znanych autorów pisze takie książki. Jedną z takich osób jest Magdalena Kordel. Drugą autorką jest Katarzyna Grochola (https://www.taniaksiazka.pl/autor/katarzyna-grochola).

Magdalena Kordel

Kobieta zaczęła sama tworzyć, aby poradzić sobie z problemami dnia codziennego. Ona nie czytała, ale samodzielnie zabrała się za pisanie, co też dawało jej ogromne ukojenie. W ten oto sposób powstały fantastyczne historie, które jak się okazało, cieszyły się wielką popularnością. W ten oto sposób Magdalena Kordel doszła do tego, że sama chce pisać. Teraz prowadzi z mężem firmę wydawniczą. Oprócz tego autorka prowadzi znanego bloga internetowego. To właśnie tam pozwala młodym, debiutującym autorom na wydanie swojej książki. Sama miała szczęście, to teraz uznała, że pomoże innym twórcom w tworzeniu fantastycznych książek. Książka Magdaleny Kordel “Tajemnica bzów” została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Oprócz tego autorka ma na swoim koncie takie cykle powieści, jak “Malownicze”, “Miasteczko”, “Uroczysko”. Jej bohaterowie to niezwykle ciekawe postacie, które podobne są do wszystkich – do mnie, do ciebie i do wielu innych osób.

Katarzyna Grochola

Zanim stała się zawodową pisarką była salową w szpitalu, pomocą cukiernika. Pracowała także w biurze matrymonialnym. Tak, przyszła autorka najbardziej poczytnych romansów, które sprzedadzą się w tak dużym nakładzie, odpowiadała także na listy w rubrykach prasowych. Katarzyna Grochola pracowała również fizycznie w Londynie. Z pierwszym mężem wyjechała do Libii, gdzie również nie próżnowała. Po tym, jak na stałe wróciła już do Polski, postanowiła pisać. Efektem tego był debiut literacki w 1997 roku oraz kolejne powieści, zbiory opowiadań, czy też książki napisane we spół z innymi osobami. Katarzyna Grochola “Serce na temblaku”, “Ja wam pokażę!”, “Osobowość ćmy”, “Makatka”, “Zagubione niebo”, “Kryształowy Anioł”, “Rozwiązki miłosne”, “Trzepot skrzydeł” czy “Zielone drzwi”. Warto również dodać, że kilka z jej książek doczekało się ekranizacji.