Była kiedyś (a właściwie to jest nadal taka piosenka), gdzie zespół śpiewał “All you need is love”. Słowa są bardzo dosłowne, ponieważ to prawda, że każdy z nas potrzebuje miłości do szczęścia. Może nie do końca wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę jest. Miłość ma różne oblicza, ale jeżeli ktoś trafi dobrze, to może trafić na człowieka, który da mu szczęście. Tak, jak to bywa w romantycznych opowiadaniach o miłości. Takie książki to absolutny hit, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród czytelników. Jeżeli chodzi o rodzime autorki, to twórczyniami takich opowiadań o miłości jest Katarzyna Grochola i Katarzyna Michalak.

Katarzyna Grochola

Dziennikarka i autorka powieści romantycznych zadebiutowała w 1997 roku powieścią “Przegryźć dżdżownicę”. Tytuł znamienity. O czym dokładnie opowiada ta książka? Nie warto tu spojlerować. Należy za to wiedzieć, że tej książce z całą pewnością należy się uwaga, a jej fabuła może bardzo mile zaskoczyć. Niewiele osób zna tą książkę, więc tym bardziej warto poświęcić na nią uwagę. Zdecydowana większość osób zna za to jej inną książkę pt.”Nigdy w życiu!”. To historia Judyty, która przed 40 rokiem życia została rozwódką. Jej mąż zostawił ją dla innej, a bohaterka została samotną matką nastoletniej panny. Może na początku była tym faktem trochę podłamana, ale potem postanowiła się nie poddawać. Reszta historii to bardzo zabawnie opowiedziana powieść, która doczekała się nawet ekranizacji. Takie bowiem genialne książki tworzy jedna z najlepszych autorek w ostatnich czasach.

Katarzyna Michalak


Autorka, która od 2008 roku obecna jest na rynku, ma swoich zwolenników, jak również przeciwników. Ci ostatni twierdzą, że poziom jej pisania jest naprawdę niski. Ci drudzy są za to odmiennego zdania – jak dla nich to prawdziwa mistrzyni, która doskonale radzi sobie przy różnych gatunkach. Stąd więc wniosek, że z jej książkami trzeba się po prostu zapoznać, aby móc dokonać samodzielnej, wnikliwej oceny. Jej dorobek literacki składa się z pojedynczych książek, takich jak: “Leśna polana”, “Błękitne sny”, “Kropla nadziei”, “Sny”. Michalak ma również w swoim dorobku literackim serie powieści” “Trylogia jabłoniowa”, “Kroniki Ferrinu”, “Sklepik z niespodzianką”, “Seria mazurska”. Jej dorobek literacki jest naprawdę imponujących rozmiarów i jest on w stanie przebić nie jednego autora, który znacznie dłużej znajduje się na rynku. Michak chętnie opowiada o miłości, która jest w stanie dać ogromne szczęście.