Kobiety lubią opowiadania romantyczne. Chyba niespecjalnie dziwi nas ten fakt. Może i panowie czasem zasięgną takich książek, ale panie wiodą prym przy tej okazji. Dobrze, że nie brakuje tego typu powieści na rynku. Panie więc ze spokojem mogą wybierać dobre książki z gatunku romanse. Wśród naszych rodzimych autorek, jest kilka takich kobiet, których specjalnością są romantyczne opowiadania o miłości. Jedną z takich autorek jest Katarzyna Michalak, a druga to Katarzyna Grochola – TaniaKsiazka.

Katarzyna Michalak

Autorka zadebiutowała w 2008 roku książką pt.”Poczekajka”. Rok później na rynku ukazała się “Zachcianek”. Od tej pory Katarzyna Michalak “zasypuje” nas kolejnymi książkami, które za każdym razem cieszą się wielką popularnością. Głównie bazuje ona na romantycznych powieściach miłosnych, ale to jedyny gatunek, który można spotkać w jej dorobku literackim. Jeżeli ktoś będzie chciał, to pani Michalak ma również dla niego powieść kryminalna, czy też powieści obyczajowe. Ciekawostką jest to, że stworzyła również książkę z gatunku fantastyka. Jak więc widać, jest to autorka, która ma wszechstronny talent. Cykl „Trylogia jabłoniowa”, cykl „Trylogia jabłoniowa”, cykl „Seria kwiatowa” – to jedne z najbardziej znanych serii, jakie autorka ma na swoim koncie. Oprócz tego, jej książki to “Pisarka”, “Zmyślona”, “Leśna polana”, “Wiśniowy dworek”. Nie łatwo za jednym zamachem wymienić wszystkie książki, ponieważ przez kilkanaście lat jej dorobek literacki systematycznie się powiększa.

Katarzyna Grochola

Kolejna znana Katarzyna, która ma na swoim koncie fantastyczne książki, zawsze dające czytelnikom nadzieję na to, że zawsze może być lepiej. Oczywiście, nie każdy takową nadzieję potrzebuje. Te osoby widzą po prostu świetne opowiadania o miłości z wieloma, bardzo sympatycznymi bohaterami, które są bardzo ciepłe i niezwykle klimatyczne. Katarzyna Grochola pracowała w swoim życiu na wielu stanowiskach. Współpracowała z różnymi czasopismami, m.in. “Poradnikiem domowym”, “Jestem”, “Gracją”, “Marią Claire”, “Panią”. W jednej z tych gazet odpowiadała na listy w rubryce towarzyskiej – podobnie jak jedna z bohaterek jej książek. Dziennikarka i autorka, uwielbiana przez czytelników, ma na swoim koncie liczne nagrody, które są dowodem na to, że ma ona talent literacki. W sumie można chyba powiedzieć, że wyniosła go z domu lub wypiła z mlekiem matki, która była polonistką. Jeżeli ktoś lubi opowiadania o miłości, to czas na to, aby poznać książki jej autorstwa.