Pages Menu
Categories Menu

akita cena

akita cena

Kamienne rzeźby – Direct Method Carving

Direct Method Carving podkreśla rolę, jaką sam materiał ma po zakończeniu pracy. W odróżnieniu od tradycyjnych metod rzeźbiarskich, które są wysoko planowanych i zatrudniają wzory i modele pośrednie lub makiety, Metoda bezpośrednia polega na bardziej intuicyjne podejście, w którym rzeźbiarz przestrzega temat i rzeźbi we współpracy z materiałem, umożliwiając naturalne cechy i istotę kamień zostać ujawnione.Jarosław Czarnecki Stały Mediator

Kiedy zaczął tworzyć abstrakcyjne rzeźby, intuicyjnie pracował metodą bezpośrednią, na długo przed wiedziałem, technika ta istniała. Dla mnie sztuka rzeźba kamień w rzeźbie jest ujednolicenie dyscypliny mojego tradycyjnego rzeźbienia szkolenia w połączeniu z jego intuicyjnym stylu rzeźbienia. Artystka rozpoczyna proces twórczy poprzez wybranie bloku lub głaz, który wykazuje indywidualność koloru, faktury lub kształtu. Bez premedytacją projektowania na uwadze, a następnie zbadać istniejące wcześniej cechy, które są obecne w kamieniu i szuka przyrodzonej projektu. Korzystanie z różnych dłut ręcznie i tarników, a także kilka narzędzi elektrycznych wyposażonych w tarcze diamentowe, zaczynam proces redukcyjnego materiału odejmując i wyolbrzymiania i wzmacniając naturalne cechy kamienia.

Spontaniczny proces Metoda bezpośrednia pozwala na nowe perspektywy i pomysły niespodziewanie rozwijać. Pojawiające się postacie zaczynają wpływać na otaczającą przestrzeń, która pozwala dyktować, co artysta powinien robić dalej. Traktuję to jako szansę dla rzeźby zacząć tworzyć się, uznając, że kroki konieczne do ukończenia kawałek stał się bardziej oczywiste. Często jestem mile zaskoczony z wyników tej unorchestrated podejścia.

Po ogólny projekt został ustanowiony, część przechodzi przez wzrost poziomu wyrafinowania. tekstury powierzchni można rzeźbiona na szorstkim wyglądzie, szlifowane i wygładzić papierem ściernym lub wprowadzane na wysoki połysk z klocków diamentowe. Po raz kolejny, unikalne cechy kamienia mogą pomóc określić, które wykończenie jest najwłaściwszy. Następnie wybierz uzupełniającą kamień i moda go w bazę dla rzeźby. Oba kawałki są następnie ostrożnie wiercone i skręcane, a rzeźba jest dokładnie czyszczone i otrzymać powłoki uszczelniającej, aby chronić je przed żywiołami.

Dzięki zastosowaniu metody bezpośredniej Carving do mojej pracy staram się łączyć innowacji materiału z wyrazem duchowej transformacji kamień rzeźby ze świadomością wydobywając naturalne piękno i istotę posiadał od wewnątrz.

Sprawdź My Rzeźba Site, aby uzyskać więcej informacji i zdjęć z mojej pracy. Dzięki!!

Artykuł napisany przez: